Maliqi për marrëveshjen LDK-LVV: Ai që lëshon pe do të jetë fitues, kokëforti humbës! - Bota Sot
Maliqi për marrëveshjen LDK-LVV: Ai që lëshon pe do të jetë fitues, kokëforti humbës!

Aktuale

Maliqi për marrëveshjen LDK-LVV: Ai që lëshon pe do të jetë fitues, kokëforti humbës!

Më: 19 janar 2020 Në ora: 16:49
Foto ilustrim

Tentativat për arritjen e koalicionit në mes të LDK-së dhe LVV-së kanë dështuar për disa herë me radhë.

E publicisti Shkëlzen Maliqi me anë të një shkrimi në rrjetin social Facebook thekson se ai që lëshon pe në bllokadën aktuale do të jetë fitues, ndërsa kokëforti humbës.

Të dy subjektet politike fituese nuk po arrijnë të finalizojnë koalicionin pavarësisht thirrjes së ndërkombëtarëve për formimin e shpejtë të Qeverisë.

Postimi i plotë:

Ai që lëshon pe në bllokadën aktuale të bërjes së koalicionit do të jetë fitues te votuesit e zhgënjyer postzgjedhor, kurse kokëforti humbës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat