E thotë Kelmendi: VV dhe LDK nuk po e bëjnë Qeverinë por po bëjnë fushatë kundër njëra-tjetrës - Bota Sot
E thotë Kelmendi: VV dhe LDK nuk po e bëjnë Qeverinë por po bëjnë fushatë kundër njëra-tjetrës

Aktuale

E thotë Kelmendi: VV dhe LDK nuk po e bëjnë Qeverinë por po bëjnë fushatë kundër njëra-tjetrës

Më: 19 janar 2020 Në ora: 21:37
Isa Mustafa dhe Albin Kurti

Opinionisti Adriatik Kelmendi ka komentuar zhvillimet e fundit poltike në vend dhe mungesën e finalizimit të marrëveshjes bashkëqeverisëse mes dy partive fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Kelmendi me anë të një shkrimi në Facebook thotë se këto dy subjekte në vend se ta bëjnë qeverinë bashkë dhe ta çojnë përpara vullnetin e qytetarëve, po e vazhdojnë fushatën zgjedhore kundër njëra-tjetrës.

Postimi i plotë:

Lëvizja “Vetëvendosje!” dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në vend se ta bëjnë qeverinë bashkë dhe ta çojnë përpara vullnetin e qytetarëve, po e vazhdojnë fushatën zgjedhore.

Por kësaj radhe jo kundër partive të PAN-it, por kundër njëra-tjetrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat