Haxholli pyet përfaqësuesit e shtetit: Çka keni nënshkruar me Serbinë, na tregoni përmbajtjen

Aktuale

Haxholli pyet përfaqësuesit e shtetit: Çka keni nënshkruar me Serbinë, na tregoni përmbajtjen

Nga: G.B Më: 20 janar 2020 Në ora: 15:32
Ekipi

Violeta Haxholli nga KDI ka komentuar marrëveshjen Kosovë-Serbi për një linjë ajrore Prishtinë-Beograd, për të cilën serbët kanë thënë se është në përputhje me qëndrimin e qeverisë se Kosova është ende pjesë e Serbisë.

Përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, ajo ka pyetur për përfaqësuesit tonë, se çka kanë nënshkruar, le ta bëjnë publike përmbajtjen e marrëveshjes, përcjell Bota sot.

Postimi i saj i plotë:

Per kete marreveshjen qe qenka nenshkru mes Kosoves dhe Serbise per nje linje ajrore Prishtine - Beograd, perfaqesuesit serb po thone qe "eshte ne përputhje me qëndrimin e qeverisë se Kosova është ende pjesë e Serbisë, dhe e afron kryeqytetin e provincës tonë jugore me afer Beogradit".

Nje pyetje per perfaqesuesit tone: Cka keni nenshkru? A ben me na i tregu permbajtjen e kesaj marreveshje, me be publike?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat