Vetëvendosje koalicion me AAK-në, president nga familja Jashari?

Aktuale

Vetëvendosje koalicion me AAK-në, president nga familja Jashari?

Nga: V.R Më: 20 janar 2020 Në ora: 19:36
Ramush Haradinaj dhe Albin Kurti

A mund ta mendoni një koalicion në mes të Vetëvendosjes dhe AAK-së?

Eh, po ja që dikush edhe e jep këtë ide.

Veprimtari i çështjes kombëtare, Betim Kelmendi, duke parë situatën aktuale dhe të mëparshme, e zëmë raportet LDK-VV, shkruan se, një koalicion në mes të Vetëvendosjes dhe AAK-së, është i mundur dhe sipas tij mjaftë kredibil.

Postimi plotë i Kelmendit:

Politkë + Matematikë > zgjidhja

LVV - 29
AAK - 13
NISMA - 6
Minoritetet 20

Gjithësejt 68

AAK - zavendës-kryeministrin e parë + 3 ministri

NISMA - zavendës-kryeministrin e dytë + 2 ministri

Minoritetet - 2 ministri

Presidenca - Familja legjendare Jashari 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat