Pacolli: Mungesa e Rugovës është e dukshme, politika e tij e rëndësishme edhe sot - Bota Sot
Pacolli: Mungesa e Rugovës është e dukshme, politika e tij e rëndësishme edhe sot

Aktuale

Pacolli: Mungesa e Rugovës është e dukshme, politika e tij e rëndësishme edhe sot

Më: 21 janar 2020 Në ora: 10:15
Behgjet Pacolli e Ibrahim Rugova

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, e ka kujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugovën në 14-vjetorin e vdekjes së tij.

Pacolli ka thënë se politika e Rugovës është e rëndësishme edhe sot, siç ka qenë edhe atëherë.

“14 vjet pa Presidentin tonë historik. Po aq e rëndësishme atëherë është edhe politika e tij sot. Mungesa e tij është e dukshme. Me mungesë dhe respekt, ne e kujtojmë sot Presidentin Ibrahim Rugova. Lavdi!”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat