Ky është flamuri dhe himni që kishte zgjedhur Presidenti Rugova për Kosovën - Bota Sot
Ky është flamuri dhe himni që kishte zgjedhur Presidenti Rugova për Kosovën

Aktuale

Ky është flamuri dhe himni që kishte zgjedhur Presidenti Rugova për Kosovën

Më: 21 janar 2020 Në ora: 10:31
Ibrahim Rugova

21 janari i këtij viti shënon 14 vjetorin e vdekjes së ish Presidentit Ibrahim Rugova.

Ibrahim Rugova kishte vdekur dy vite para shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

E edhe pse vendin nuk kishte shpallur ende pavarësinë, Rugova kishte propozuar himnin dhe flamurin për Kosovën.

Me poshtë gjeni videon e flamuri dhe himni e propozuar nga Ruova.

Flamuri dhe Himni qe kishte zgjedhur Ibrahim Rugova per Kosoven on Vidnews.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat