Cilat janë vlerat kryesore të Rugovës sipas Hashim Thaçit? - Bota Sot
Cilat janë vlerat kryesore të Rugovës sipas Hashim Thaçit?

Aktuale

Cilat janë vlerat kryesore të Rugovës sipas Hashim Thaçit?

Më: 21 janar 2020 Në ora: 11:28
Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar Presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova në 14 vjetorin e vdekjes së tij.

Thaçi ka thënë se politika e tij paqësore dhe miqësia me SHBA-në janë vlera të përhershme të trashëgimisë së Presidentit Rugova.

“Në 14 vjetorin e vdekjes së Presidentit Rugova nderojmë kontributin e madh të tij në rrugëtimin e gjatë dhe të mundimshëm të popullit tonë drejt lirisë dhe pavarësisë. Politika paqësore dhe miqësia me SHBA-në e Perëndimin janë vlera të përhershme të trashëgimisë së Presidentit Rugova”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat