Abazi: Pas vdekjes se Ibrahim Rugovës, Thaçi mori krahë - Bota Sot
Abazi: Pas vdekjes se Ibrahim Rugovës, Thaçi mori krahë

Aktuale

Abazi: Pas vdekjes se Ibrahim Rugovës, Thaçi mori krahë

Nga: A.J Më: 21 janar 2020 Në ora: 11:56
Haki Abazi

Deputeti i Vetëvendosjes Haki Abazi në përvjetorin e 14-të të presidentit historik Ibrahim Rugova ka kujtuar jetën dhe veprën e tij.

Abazi në një postim të tij në facebook ka thënë se vetëm kur vdekë Rugova, Thaçi dhe klani Pronto ka marrë krah duke lenë të kuptohet se pas vdekjes se Ibrahim Rugovës klani pronte ka vepruar lirshëm.

Postimi i plotë:

Vetëm kur ka vdekë Presidenti historik Ibrahim Rugova, Thaçi dhe klani PRONTO ka marre krah.

Është koha që amaneti i Presidentit Rugova për pavarësinë dhe shtetin e Kosovës, si kompromisi i madh i shqiptarëve, të realizohet dhe përjetësohet.

Lavdi jetës dhe veprës!

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat