Dështon gjykimi i Sami Lushtakut për arratisjen nga QKUK-ja - Bota Sot
Dështon gjykimi i Sami Lushtakut për arratisjen nga QKUK-ja

Aktuale

Dështon gjykimi i Sami Lushtakut për arratisjen nga QKUK-ja

Më: 21 janar 2020 Në ora: 13:16
Foto

Ka dështuar seanca e paraparë për t’u mbajtur sot për rastin arratisjes së ish-kryetarit të Komunës së Skenderajt, Sami Lushtakut nga QKUK në maj të vitit 2014.

Arsyeja e shtyrjes së kësaj seance ka qenë mungesa e të akuzuarve Valon Behramaj dhe Bajram Dibrani.

Sipas aktakuzës, Sami Lushtaku po merrte trajtimin shëndetësor në QKUK gjatë kohës sa ishte në paraburgim për rastin ”Drenica”.

Seanca e radhës pritet të mbahet më 4 shkurt 2020, në ora 09:30. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat