Pacolli: Trump vu në mbështetje të zgjidhjes së problemeve mes Kosovës dhe Serbisë - Bota Sot
Pacolli: Trump vu në mbështetje të zgjidhjes së problemeve mes Kosovës dhe Serbisë

Aktuale

Pacolli: Trump vu në mbështetje të zgjidhjes së problemeve mes Kosovës dhe Serbisë

Nga: A.M. Më: 21 janar 2020 Në ora: 18:01
Behgjet Pacolli

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka shprehur mirënjohjen ndaj Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donal Trump.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se “vetëm angazhimi i Presidentit Trump mund të bëjë të mundur që rajoni të paqësohët shpejt”.

Postimi i plotë:

Unë jam shumë mirënjohës Presidentit Trump që në vetën e parë është vu në mbështetje të zgjidhjes së problemeve mes Kosovës dhe Serbisë.

Vetëm angazhimi i Presidentit Trump mund të bëjë të mundur që rajoni të paqësohët shpejt. Faleminderit Amerikë, faleminderit President!

Image
Twitter
Image
Twitter
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat