Gani Geci informon se si do të funksionojnë ministritë pas zvogëlimit të tyre - Bota Sot
Gani Geci informon se si do të funksionojnë ministritë pas zvogëlimit të tyre

Aktuale

Gani Geci informon se si do të funksionojnë ministritë pas zvogëlimit të tyre

Më: 21 janar 2020 Në ora: 21:58
Gani Geci

Ish-deputeti i LDK-së , Gani Geci me anë shkrimi në Facebook ka informuar se si do shkohet më tej me numrin e ministrive.

Megjithëse akoma nuk është arritur marrëveshja, Geci ka treguar se nga zvogëlimi i ministrive të PAN-it dhe grumbullimin e tyre në 12 ministri, tani 11 ministri grumbullohen te 5 ministritë e LVV, ndërsa 8 ministri grumbullohen në 5 ministritë e LDK-së.

Postimi i plotë:

Sa për Informim.

Nga zvogëlimi i ministrive të PAN-it dhe grumbullimin e tyre në 12 ministri, tani 11 ministri grumbullohen te 5 ministritë e LVV, ndërsa 8 ministri grumbullohen në 5 ministritë e LDK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat