Kjo do të jetë pozita e re e Sami Lushtakut në PDK - Bota Sot
Kjo do të jetë pozita e re e Sami Lushtakut në PDK

Aktuale

Kjo do të jetë pozita e re e Sami Lushtakut në PDK

Më: 22 janar 2020 Në ora: 15:15
Sami Lushtaku dhe Kadri Veseli

Partia Demokratike e Kosovës ka zgjedhur sot strukturat e reja të partisë, nënkryetarët si dhe sekretarët e rinj.

Aty kryesisht vërehen emra të rinj të cilët janë vënë në pozita të caktuara në parti.

Mirëpo, edhe disa nga figurat më të vjetra të PDK-së, kanë marrë disa detyra në parti.

Kësisoj, ish kryetari i Skenderajit, Sami Lushtaku, njëherit edhe kryetar i degës së PDK-së, në këtë komunë do të jetë udhëheqës i Departamentit për Vlera të Luftës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat