Vetëvendosje tregon për takimin e radhës mes Kurtit e Mustafes - Bota Sot
Vetëvendosje tregon për takimin e radhës mes Kurtit e Mustafes

Aktuale

Vetëvendosje tregon për takimin e radhës mes Kurtit e Mustafes

Nga: A.J Më: 24 janar 2020 Në ora: 09:28
Isa Mustafa Albin Kurti

Takimi i mundshëm mes Albin Kurtit e Isa Mustafes ishte përfol se mund të ndodh sot apo gjatë vikendit por ketë nuk na e kanë konfirmuar zyrtarë nga asnjëra parti.

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës  kanë zhvilluar një ser takimesh por deri më tani pas marrëveshjen përfundimtare e cila do të paraprinte krijimin e koalicioni LVV-LDK.

Tash e dy javë nuk kemi pasur asnjë takim në mes Albin Kurtit e Isa Mustafës  derisa komunikimi ditëve të fundit në mes dy partive është bërë përmes letrave dhe video mesazheve nga Albin Kurti.

Për një takim të mundshëm të Kurtit e Mustafes Sot, vetëvendosje ka thenë se ende nuk ka asgjë të konfirmuar.  “Ende nuk kam diçka për të konfirmuar” ka thënë Arlind Manxhuka  nga Vetëvendosja.

Deklaratat e LDK-së se fundmi kanë thënë se fundjava do të jetë vendimtare për marrëveshjes ose deklarimin se nuk mund të kemi marrëveshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat