Arrin në Kosovë delegacioni gjerman për njohjen e patentë shoferëve në Gjermani - Bota Sot
Arrin në Kosovë delegacioni gjerman për njohjen e patentë shoferëve në Gjermani

Aktuale

Arrin në Kosovë delegacioni gjerman për njohjen e patentë shoferëve në Gjermani

Më: 10 shkurt 2020 Në ora: 14:04
Foto ilustrim

Në Prishtinë ka mbërritur delegacioni gjerman i cili do të bëjë vizibilitetin.

Ata do të vizitojnë Ministrinë e Punëve të Brendshme, të Infrastrukturës dhe Agjencinë e Regjistrit Civil si dhe do të inspektojnë edhe autoshkollat në mënyrë që të vendoset më tutje që bashkatdhetarëve që jetojnë në Gjermani t’u njihet patent shoferi i Kosovës.

Një premtim i tillë ishte dhënë edhe nga ministri gjerman, ndërsa mbetet të shihen rezultatet pas takimeve dypalëshe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat