Maloku i reagon ashpër PSD-së: Turpi juaj s’paska pasur kufij - Bota Sot
Maloku i reagon ashpër PSD-së: Turpi juaj s’paska pasur kufij

Aktuale

Maloku i reagon ashpër PSD-së: Turpi juaj s’paska pasur kufij

Nga: A.ZH Më: 10 shkurt 2020 Në ora: 14:54
PSD

Profesori universitar që ka aderuar së fundmi në Lëvizjen Vetëvendosje Flamur Maloku, i ka reaguar Partisë Socialdemokrate, e cila sot ka mbajtur një aksion simbolik përballë Kuvendit të Kosovës, duke vendosur një pasqyrë si përballje ndaj zhveshjes nga kritika e pakos së Ahtisaarit prej qeverisë “Kurti”.

Maloku në një postim në Facebook, i ka quajtur anëtarët e PSD-së lakmitarë, të cilët sipas tij, tentuan që ta shkatërrojnë Vetëvendosjen dhe idealin që aktivistët e donin për fuqizimin e kombit.

“Turpi juaj s’paska pasur kufij. Ende flisni për aktivistët e devotshëm ku ju me duart tuaj tentuat ta shkatërroni LV-në”, ka shkruar Maloku.

Reagimi i tij i plotë:

Në pasqyrë shikojeni vetveten që dikur besonit në kauzë kombëtare, në drejtësi e zhvillim e u transformuat në lakmitarë. Nga ideja për reforma kaluat në ide për përfitime komerciale. Ju nuk patët ide, por kishit interesa të ulëta financiare. E tash? Kritikoni Albin Kurtin sepse plani i Kurtit kundërshton gjithë profiterët sikur ju, plani i Kurtit kthen shprësen për të cilën më 10 shkurt u vranë dy aktivistë tanë. Turpi juaj s’paska pasur kufij. Ende flisni për aktivistët e devotshëm ku ju me duart tuaj tentuat ta shkatërroni LV-në, idealin që aktivistët e donin edhe ta fuqizonin kombin, por ju dështuat dhe do të dështoni sepse të dështuara janë manipulimet tuaja dhe smirat!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat