Humanisti Halil Kastrati jep lajmin e ri - Bota Sot
Humanisti Halil Kastrati jep lajmin e ri

Aktuale

Humanisti Halil Kastrati jep lajmin e ri

Nga: A.J Më: 10 shkurt 2020 Në ora: 15:46
Halil Kastrati

Humanisti i mirënjohur Halil Kastrati ka vazhduar më bamirësi kësaj herë duke hap një kuzhinë popullore edhe në Janjevë të Lipjanit.

Kastrati në një postim në facebook ka treguar se kjo kuzhinë popullore është për të gjitha komunitetet dhe se do hapet në kuadër të “Jetimat e Ballkanit”.

 

Postimi i plotë:

Lajmërim!

Ditën e Mërkurë me date 12.02.2020 ne ora 13:00 hapet zyrtarisht kuzhina humanitare për te gjitha komunitetet: Shqiptare, Kroat, Turk, Ashkali e Rom ne Janjeve te Lipjanit ne kuadër te Jetimëve te Ballkanit

Ne këtë kuzhine do te ushqehen 100 persona me nga një shujte ditore

Bamirës Zoti ju shpërbleftë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat