Ministri i Jashtëm i Italisë Luigi Di Maio viziton sot Kosovën

Aktuale

Ministri i Jashtëm i Italisë Luigi Di Maio viziton sot Kosovën

Më: 11 shkurt 2020 Në ora: 06:05
Luigi Di Maio

Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se sot vjen për vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës një delegacion italian i kryesuar nga Luigi Di Maio, Ministër për Punë të Jashtme dhe Bashkëpunim Ndërkombtar i Republikës së Italisë.

Ministri Di Maio gjatë vizitës së tij në Kosovë do te takohet me homologin e tij Ministrin, Glauk Konjufca si dhe kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat