Mot i butë dhe me erë - Bota Sot
Mot i butë dhe me erë

Aktuale

Mot i butë dhe me erë

Më: 11 shkurt 2020 Në ora: 06:26
Ilustrim

0.02.2020 - Një sistem frontal nga Europa qëndrore pritet të kalojë mbi rajonin tonë, ku gjatë ditës së nesërme kryesisht pasdite dhe në mbrëmje sjellë mundësi për reshje lokale shiu, e më vonë në vise kodrinoro malore edhe borë.
Ditën e martë mbetet mot i butë me temperaturat mbi vlera mesatare, e ditën e mërkurë pritet një rënie e lehtë e temperaturave në të dy vlerat ekstreme.

Vlerat e cilësisë së ajrit do të shënojnë përmirësim dhe do të luhaten përreth vlerave të mira dhe mesatare. Ditën e mërkurë kohëpaskohe mund të kalojnë edhe në vlera të pashëndetshme.

11.02.2020 - Mot i butë dhe me erë. Vransira dhe intervale me diell. Pasdite dhe në mbrëmje priten reshje lokale shiu, e në vise kodrinoro-malore gjatë mbrëmjes reshje bor. Do të fryejë erë mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme nga jugperëndimi 8-17m/s, e në mbrëmje nga verilindja 2-6m/s. Indeksi UV: 3.
12.02.2020 - Kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Erë e lehtë dhe mesatare nga lindja dhe verilindja 2-5m/s. Indeksi UV: 1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat