Pritja e “ftohtë” e Albin Kurtit nga Edi Rama, ja si përshëndetën - Bota Sot
Pritja e “ftohtë” e Albin Kurtit nga Edi Rama, ja si përshëndetën

Aktuale

Pritja e “ftohtë” e Albin Kurtit nga Edi Rama, ja si përshëndetën

Nga: N.Sh. Më: 11 shkurt 2020 Në ora: 09:23
Albin Kurti dhe Edi Rama

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti gjatë vizitës së parë që po e bën në Shqipëri, nuk është pritur edhe aq ngrohtë nga kryeministri shqiptar Edi Rama.

Kurti pasi ka mbërri në Shqipëri, është pritur nga homologu i tij Edi Rama, mirëpo, nuk ishte kjo pritje aq madhështore e Ramës.

Kjo u vrejt edhe pas përshëndetjës së parë, kur duart i shtrënguan sikur të ishin armiq, e jo “vëllezër” të një gjaku e kombi.

Image

Edhe në fotografi përderisa ishin duke e dëgjuar himnin kryeministri Rama është pa me një nervozë. Mimika në fytyrën e tij e tregoi qartë se nuk ishte ky një takim “vëllazëror” i tij, sikur që do të kishte pritur presidentin Hashim Thaçi apo ndodnëj lider tjetër politik edhe në qoftë ai Vuçiqi!

Image

Në Pallatin e Brigadave në Tiranë, ku u zhvillua ceremoniali i mirëseardhjes së kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mund të themi se nuk shkoi edhe aq mirë, pritja e Kurtit nga Edi Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat