Takimi Kurti-Rama, ja si ishte pritur Aleksandër Vuçiq me parë - Bota Sot
Takimi Kurti-Rama, ja si ishte pritur Aleksandër Vuçiq me parë

Aktuale

Takimi Kurti-Rama, ja si ishte pritur Aleksandër Vuçiq me parë

Nga: A.J Më: 11 shkurt 2020 Në ora: 11:10
Albin Kurti, Edi Rama

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot po e zhvillon vizitën e parë zyrtare jashtë vendit dhe këtë në Shqipëri dhe sot atje u prit me nderimet shtetërore.

Image
Edi Rama Albin Kurti

 

Derisa Kurti u prit nga Rama dhe kabineti i tij në Pallatin e Brigadave në Tiranë një lëvizje trupore e kryeministrit shtetëror ka lenë të kuptohet se ai gjatë gjithë kohës ishte në siklet dhe nuk ishte treguar i dashur dhe mikpritës njëjtë siç ishte treguar më kryeministrin e Serbisë Aleksandër Vuçiq.

Image
Image

 

Fotot e realizuara tregojnë çartë se pritja për kryeministrin e Kosovës ishte e ftoftë dhe e zbrazet sikur i mungonte diçka më shumë, një përshëndetje më e ngrohtë e dy kryeministrave shqiptar.

Ndryshe, gjatë vizitës kryeministri Albin Kurti do të ketë takime të ndara me presidentin, Ilir Meta, kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, kryeministrin, Edi Rama, kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Kryeministri Kurti po ashtu gjatë vizitës se sotme do te takohet edhe me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ku edhe do të organizohet ceremonia e dhënies së “Çelësit të Tiranës” për Kryeministrin Kurti.

Kjo është vizita e parë të cilën kryeministri Albin Kurti e zhvillon jashtë Kosovës, që nga marrja e detyrës.

Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat