Konjufca reagon për shkarkimet e punëtorëve të klanit PRONTO - Bota Sot
Konjufca reagon për shkarkimet e punëtorëve të klanit PRONTO

Aktuale

Konjufca reagon për shkarkimet e punëtorëve të klanit PRONTO

Nga: Bota sot Më: 13 shkurt 2020 Në ora: 08:50
Glauk Konjufca

(E plotësuar) - Ministri i punëve të jashtme, Glauk Konjufca përmes një postimi në Facebok, ka reaguar në lidhje me lajmin që u postua në rrjetin social Twiter për reduktimim e nëpunësve të ambasadave dhe konsullatave.

Konjufca përmes një shkrimi në Facebok, shkroi që nuk ka llogari në twitter as personale as zyrtare dhe se nuk duhet të bien pre e provokimeve të qëllimeve të panjohura të cilat hapen.

Postimi i plotë:

Fillon pastrimi i klanit Pronto, Konjufca merr këtë vendim

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka nënshkruar Udhëzimin Administrativ për reduktimim e nëpunësve të ambasadave dhe konsullatave, përcjell Bota sot.

Përmes një postimi në Twitter, ai ka shkruar se kjo ka ndodhur pasi pothuajse të gjithë të punësuarit në këto poste janë punësime të klanit pronto.

“Sapo nënshkrova Udhëzimin Administrativ për reduktimim e nëpunësve të ambasadave dhe konsullatave, sepse siç të gjithë e dijmë pothuajse të gjithë të punësuarit në këto poste janë punësime të klanit pronto”, ka shkruar Konjufca në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat