Miftaraj ka një këshillë për Agim Veliun - Bota Sot
Miftaraj ka një këshillë për Agim Veliun

Aktuale

Miftaraj ka një këshillë për Agim Veliun

Nga: G.B Më: 14 shkurt 2020 Në ora: 12:17
Agim Veliu

Ehat Miftaraj nga IKD ka dhënë një këshillë për ministrin Agim Veliun, përcjell Bota sot.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se duhet ta respektojnë integrimin e shërbimit civil në Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe të kërkojë raport nga sekretari, për konkurset e shpallura. Duke shtuar se një analizë dhe raport nga ai lidhur me zbatimin e kornizës ligjore mbi shërbimin civil do të ishte i mirëseardhur.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Minister Veliu nje keshillë pro bono nga IKD:

Më qëllim të sigurimit të sundimit te ligjit dhe sigurise juridike, duke respektuar ne plotni pavaresine dhe integritetin e shërbimit civil ne Ministrine e Puneve te Brendshme, të kërkoni raport përmes Sekretarit të Ministrisë suaj nëse të gjitha konkurset e shpallura me ligjin e shfuqizuar apo procedohen sipas ligjit në fuqi për sherbimin civil.

Tash pasi MAP eshte ne kuader te mandatit tënd, nje analize dhe raport lidhur me zbatimin e kornizës ligjore mbi sherbimin civil do ishte e mirëseardhur.

Integriteti mbi te gjitha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat