Rrënqethëse, ish-ushtari tregon çka u kishte thënë Adem Jashari mëngjesin e 5 Marsit - Bota Sot
Rrënqethëse, ish-ushtari tregon çka u kishte thënë Adem Jashari mëngjesin e 5 Marsit

Aktuale

Rrënqethëse, ish-ushtari tregon çka u kishte thënë Adem Jashari mëngjesin e 5 Marsit

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 20:23
Adem Jashari

 Ish-ushtari i UÇK’së, Shekip Fazliu, ka rrëfyer për netët kritike në kullën e Jasharëve me 5, 6, dhe 7 mars, data këto kur lufta në Prekaz filloi.

Shekipi kishte shkuar me datë 4 Mars te Jasharajt nga Prishtina sepse aso kohe ai ishte student.

Rrëfimi vazhdon duke treguar për natën e 4 Marsit ku vetëm disa orë ndanin familjen Jashari nga sulmi barbar i forcave serbe.

Komandanti legjendar Adem Jashari kishte hetuar forcat qe po e rrethonin dhe  doli në dritare dhe tha: “burra, shkijet po vijnë” me një qetësi të paparë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat