Kurti takohet me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, ja çfarë thotë për takimin - Bota Sot
Kurti takohet me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, ja çfarë thotë për takimin

Aktuale

Kurti takohet me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, ja çfarë thotë për takimin

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 21:15
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në ditën e fundit të Konferencës së Sigurisë në Munih, është takuar me Ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në ditën e fundit të Konferencës së Sigurisë në Munih, është takuar me Ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu.

Kurti thotë se Turqia është një partner i rëndësishëm rajonal.

“Turqia është një investitor i madh në Kosovë dhe një partner rajonal i rëndësishëm”, ka shkruar Kurti rreth takimit.

“Jam i kënaqur që u takova me Ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu gjatë ditës time të fundit në Konferencën në Siguri në Munih” shtoi Kurti në rrjetin social Tuitter. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat