Kjo është kompania nga Kosova që ka filluar me prodhimin e maskave - Bota Sot
Kjo është kompania nga Kosova që ka filluar me prodhimin e maskave

Aktuale

Kjo është kompania nga Kosova që ka filluar me prodhimin e maskave

Nga: A.J Më: 17 mars 2020 Në ora: 22:25
Foto

Duke parë mungesën e vazhdueshme dhe çmimin e lartë të maskave në vend për shkak të koronavirusit, Ndërmarrja e tekstilit "Jatex" në Gjakovë ka filluar prodhimin e maskave.

Nuk dihet se kur do të ketë furnizim të plotë më maska por tashmë kjo kompani ka njoftuar se shumë shpejt do të prodhoj maska dhe se çmimi i tyre do jetë sikur edhe me herët.

Kujtojmë se se fundmi në Kosovë çmimet e maskave janë rrit shumë duke e shfrytëzuar kështu masat ndaluese dhe vendosjen e maskave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat