Këta zyrtarë të lartë LDK-së votuan kundër rrëzimit të qeverisë Kurti - Bota Sot
Këta zyrtarë të lartë LDK-së votuan kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

Aktuale

Këta zyrtarë të lartë LDK-së votuan kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

Më: 25 mars 2020 Në ora: 23:33
LDK

Me 82 vota pro, është rrëzuar qeveria Kurti. Rrëzimin e kësaj qeveria e kanë përkrahur PDK, LDK, AAK dhe Nisma.

Mirëpo, jo të gjithë deputetët e LDK-së kanë votuar pro rrëzimit të qeverisë.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, deputetët: Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat