LDK deklarohet se kush do ta përbejë Qeverinë e re - Bota Sot
LDK deklarohet se kush do ta përbejë Qeverinë e re

Aktuale

LDK deklarohet se kush do ta përbejë Qeverinë e re

Më: 25 mars 2020 Në ora: 23:39
LDK

I pari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se në qeverinë e re nuk do të ketë bartës të institucioneve persona të cilat kanë problem me ligjin.

Mustafa ka theksuar se LDK-ja nuk do të ketë koalicion me PDK-në.

“Sa i përket partive që kanë qeverisë në mandatin e kaluar është e vërtet që unë kam pasur vërejt edhe kam vërejtje. Po ashtu do të jemi të kujdesshëm nëse arrijmë një marrëveshje AAK, NISMA dhe minoritetet ne do të insistojmë që as një prej individëve që kanë vërejt prej ligjit të mos të jenë bartës në qeveri do të mundemi që t’u përmbahemi”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat