Zbulohen edhe dy vota kundër mocionit, nuk u numëruan në votimin e parë - Bota Sot
Zbulohen edhe dy vota kundër mocionit, nuk u numëruan në votimin e parë

Aktuale

Zbulohen edhe dy vota kundër mocionit, nuk u numëruan në votimin e parë

Më: 26 mars 2020 Në ora: 01:17
Albin Kurti

Në mocionin për rrëzimin e qeverisë Kurti, nuk janë numëruar edhe dy vota kundër në votimin e parë.

Burime të medias bëjnë me dije se bëhet fjalë për votën e deputetes boshnjake Zikreta Aliti nga NDS dhe deputetes nga komuniteti turk Fidan Jilta nga KDTP.

Të njëjtit kanë qenë pro shkarkimit të qeverisë Kurti.

Pro rrëzimit të Kurtit nga Qeveria kanë qenë edhe Rasim Demiri, Albert Kinolli dhe Adem Hotza.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat