Edi Rama falënderon Vuçiqin, ka të bëjë me Kosoven - Bota Sot
Edi Rama falënderon Vuçiqin, ka të bëjë me Kosoven

Aktuale

Edi Rama falënderon Vuçiqin, ka të bëjë me Kosoven

Më: 1 prill 2020 Në ora: 20:31
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka falënderuar në rrjetin social Twitter presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuciq, për lejimin e kalimit të kamionëve nga Kosova drejt Serbisë.

‘’Lajm i mirë që për kamionët e Kosovës sot nuk ka pengesë’’, ka shkruajtur Rama në një postim ku e ka etiketuar Vuciqin.

‘’Jo vetëm lajm i mirë po edhe një gjest për t’u përshëndetur, si shprehje e vullnetit që së bashku ta fitojmë këtë luftë dhe të dalim të gjithë më të mirë e më të fortë prej saj’’, ka shtuar ai. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat