Bashkëshortja e Agim Ramadanit me një shkrim pikëllues kujton betejën e Koshares: Agim, sot nuk mund të vijë që të tregoj për...

Aktuale

Bashkëshortja e Agim Ramadanit me një shkrim pikëllues kujton betejën e Koshares: Agim, sot nuk mund të vijë që të tregoj për...

Nga: N.Sh Më: 9 prill 2020 Në ora: 12:50
Agim Ramadani

Bashkëshortja e heroit të Kosovës Agim Ramadanit, Shukrije Ramadani, përmes një shkrimi të publikuar në Facebook, ka folur për fillimin e betejës së Kosharës.

Në këtë Betejë ra heroikisht për të mos vdekur kurrë bashkëshorti i Shukrijes – heroi i kombit Agim Ramadani.

Shukrija shkruan se sot nuk mund të shkoj pran varrit të Agimit, që t’i tregoj për ëndrrat e mugëta dhe shpresat e thyera e dashuritë në vyshkje të Kosovës.

Ajo shkruan se sot është e fortë dhe krenare me Agimin dhe bashkëluftëtarët e lirisë.

Sot nuk mund të vijë pranë varrit tënd, të tregoj mbi ëndrrat e mugëta, shpresat e thyera e dashuritë në vyshkje të Kosovës tënde! Sot jam e fortë e krenare, me ty dhe bashkëluftëtarët e lirisë, që u bëtë dritë e atdheut! Pusho i qetë shpirti im se Kosova është feniks që ngjallet nga hiri i juaj!”, shkruan Shukrije Ramadani në profilin e saj në Facebook, përcjell gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat