Vjosa Osmani: Beteja e Koshares ka krijuar një datë historike për brezat që vijnë

Aktuale

Vjosa Osmani: Beteja e Koshares ka krijuar një datë historike për brezat që vijnë

Më: 9 prill 2020 Në ora: 16:49
Foto arkiv

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka thënë se beteja e Koshares nuk është thjeshtë një kapitull i luftës në Kosovë, por ka krijuar një datë historike për brezat që vijnë, për t`u shndërruar në rrëfimin më autentik të përpjekjes heroike për lirinë e vendit.

Sipas saj, rënia e 114 heronjve në krye me strategët Agim Ramadani e Sali Çekaj, 21 vjet më parë ishte kumt për lirinë e Kosovës.

“Heroizmi i tyre ishte triumf i gjithë popullit të Kosovës. Përulje dhe respekt për të gjitha ata që ranë për lirinë e vendit”.

Postimi në Facebook:

Beteja e Koshares nuk është thjeshtë një kapitull i luftës në Kosovë, por ka krijuar një datë historike për brezat që vijnë, për t`u shndërruar në rrëfimin më autentik të përpjekjes heroike për lirinë e vendit.

Rënia e 114 heronjve në krye me strategët Agim Ramadani e Sali Çekaj, 21 vjet më parë ishte kumt për lirinë e Kosovës. Heroizmi i tyre ishte triumf i gjithë popullit të Kosovës!

Përulje dhe respekt për të gjitha ata që ranë për lirinë e vendit!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat