Grenell tallet me kufizimet, shpërndan memen me Kushtetutën

Aktuale

Grenell tallet me kufizimet, shpërndan memen me Kushtetutën

Më: 14 prill 2020 Në ora: 10:39
Richard Grenell

Shefi në detyrë i Inteligjencës Kombëtare Richard Grenell të hënën ndau një meme që dukej se tallet me zbatimin e urdhrave të qëndrimit në shtëpi në SH.B.A.

Në llogarinë e tij në Instagram, Grenell postoi memen që përmban një imazh të Kushtetutës së SHBA me titullin “nënshkrimi i lejes së nënshkruar për të dalë nga shtëpia juaj”.

“Duajeni këtë!” shkroi Grenell.

Ajo që bie në sy është se ky mesazh bie në kundërshtim direkt me rekomandimet e paraqitura nga ekspertë të shëndetit publik dhe agjenci qeveritare – përfshirë zyrën e vet Grenell.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat