AAK kërkon përfshirjen e kategorive të luftës në pakon emergjente të qeverisë - Bota Sot
AAK kërkon përfshirjen e kategorive të luftës në pakon emergjente të qeverisë

Aktuale

AAK kërkon përfshirjen e kategorive të luftës në pakon emergjente të qeverisë

Më: 14 prill 2020 Në ora: 17:22
AAK

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gazmend Syla, përmes një shkrese drejtuar Avokatit të Popullit, ka kërkuar përfshirjen e familjeve të dëshmorëve dhe veteranëve të luftës në pakon emergjente fiskale të qeverisë.

Image
Kerkesa

Ai thotë se mijëra veteranë janë duke jetuar në kushte të rënda dhe kërkon që të mos lejohet diskriminimi i kësaj kategorie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat