Armend Muja: Grenell, ec

Aktuale

Armend Muja: Grenell, ec

Më: 24 prill 2020 Në ora: 18:25
Armend Muja

Analisti politik Armend Muja vlerëson se kryeministrin Albin Kurti, e ka rrëzuar nga pushteti Richard Grenell, emisari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump.

Ai ka kërkuar që Grenell të largohet nga pozita që mbanë.

“Ne krejt kete situate, anti-amerikanet me te medhenj jane Grenell dhe rendi i vjeter. Ne SHBA nuk ndrrojne rregullat e lojes politike sipas tekeve te partive por ato dakordohen konsenzualisht. Ne SHBA vullneti i votuesve akomodohet e nuk perjashtohet. Grenell ec”, ka shkruar Armend Muja në faqen e tij në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat