MSH-ja publikon bilancin e fundit për të gjitha komunat, vetëm 210 raste aktive - Bota Sot
MSH-ja publikon bilancin e fundit për të gjitha komunat, vetëm 210 raste aktive

Aktuale

MSH-ja publikon bilancin e fundit për të gjitha komunat, vetëm 210 raste aktive

Më: 11 maj 2020 Në ora: 23:53
Ministria e Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e fundit të rasteve me COVID-19 në të gjitha komunat e Kosovës.

Sipas këtyre të dhënave, nga gjithsej 895 raste sa janë konfirmuar deri më sot në vend, 657 janë shëruar, kurse 28 të tjerë kanë vdekur.

Duke bërë kështu që numri i rasteve aktive të mbetet 210 sosh. Numri i rasteve aktive është 210.

Më poshtë gjeni tabelën me rastet pozitive dhe rastet me vdekje nga ky virus, për të gjitha komunat e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat