Dy ditët e fundit asnjë pacient i ri me COVID-19 nuk ka shkuar në Klinikën Infektive - Bota Sot
Dy ditët e fundit asnjë pacient i ri me COVID-19 nuk ka shkuar në Klinikën Infektive

Aktuale

Dy ditët e fundit asnjë pacient i ri me COVID-19 nuk ka shkuar në Klinikën Infektive

Më: 15 maj 2020 Në ora: 08:17
Ilustrim

Infektologu Sali Ahmeti thotë për mediat se 11 pacientë me COVID-19 janë të hospitalizuar në Klinikën Infektive.

Ahmeti thotë se dy nga ta e kanë gjendjen pak më të rënduar dhe po ndihmohen edhe me oksigjeno terapi.

Infektologu thotë se për dallim nga gjendja e përgjithshme në terren me të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri nuk është paraqitur.

“Kjo do të thotë se virusi nuk e ka më virulencën e dikurshme pasi në ditët e parë gati gjysma e të prekurve hospitalizoheshin”.

Ahmeti thotë se me lirimin e masave të lëvizjes do të ketë shtim të rasteve por sipas tij qytetarët së paku duhet

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat