Albin Kurti i dërgon mesazh edhe Edi Ramës - Bota Sot
Albin Kurti i dërgon mesazh edhe Edi Ramës

Aktuale

Albin Kurti i dërgon mesazh edhe Edi Ramës

Më: 15 maj 2020 Në ora: 18:29
Albin Kurti dhe Arben Vitia

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti në një konferencë për media, tha se vendimi për hapjen graduale të kufirit me shtetin e Shqipërisë do të jetë shkencor, e jo politik.

I pyetur për deklaratat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama se nuk e di me kë të bisedojë në Kosovë për të filluar hapjen graduale të kufirit, shefi i ekzekutivit tha se ai është kryeministër në detyrë, dhe nuk ka dilema për këtë se kush e përfaqëson Kosovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat