Si e mori UÇK-ja bazën serbe në Koshare - Bota Sot
Si e mori UÇK-ja bazën serbe në Koshare

Aktuale

Si e mori UÇK-ja bazën serbe në Koshare

Më: 18 maj 2020 Në ora: 07:20
Ilustrim

Në video shihen ushtarët pas marrjes nën kontroll të pikës strategjike.

Në prill të vitit 1999 forcat e UÇK-së pas një ofansive të madhe arritën të marrin nën kontroll bazën serbe në Koshare.

Në video shihen ushtarët pas marrjes nën kontroll të pikës strategjike, si edhe të gjitha pajisjet dhe armatimet e lëna nga serbët të cilët janë tërhequr nga aty.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat