Reporteri i luftës publikon fotografi të rralla nga Kosharja, nga dreka deri te pastrimi i armëve të ushtarëve të UÇK-së - Bota Sot
Reporteri i luftës publikon fotografi të rralla nga Kosharja, nga dreka deri te pastrimi i armëve të ushtarëve të UÇK-së

Aktuale

Reporteri i luftës publikon fotografi të rralla nga Kosharja, nga dreka deri te pastrimi i armëve të ushtarëve të UÇK-së

Nga: N.Sh Më: 19 maj 2020 Në ora: 19:29
Pamje nga Kosharja

Reporteri i luftës dhe pjesëtari i Brigadës 138 Agim Ramadani, Besnik Kada, ka publikuar disa fotografi të rralla nga Kosharja gjatë kohës së luftës në Kosovë.

Këto fotografi janë bërë 21 vite më parë në objektin e vetëm ushtarak të marrë me luftë nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës në Koshare.

Kada shkruan në postimin e tij në Facebook se kjo ishte një ushtri e rregullt dhe ashtu e deshën Veterani, Katana dhe Brigada 138 “Agim Ramadani”.

Postimi i plotë:

Retrospektivè 21 vite mè parè nè Objektin e vetèm ushtarak tè marrè me luftè nga UÇK-ja nè Koshare!

Ja si dukej njè aktivitet i organizuar nè Kazermèn e Kosharès nè Maj 1999!

Pèr rendin ,organizimin dhe disciplinèn e jetèn ushtarake flasin fotografitè!

Ushtri e rregullt dhe pikè ! Ashtu e deshèn Veterani e Katana dhe Brigada 138" Agim Ramadani" krenari kombetare pèr jetè e mot❤🤝🇦🇱🇽🇰 !

Image
Image
Image

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat