Deputeti i VV-së i reagon asaj të AAK-së, ia përmend hulumtimin e “Harvardit” ku Kosova renditet në mesin e...

Aktuale

Deputeti i VV-së i reagon asaj të AAK-së, ia përmend hulumtimin e “Harvardit” ku Kosova renditet në mesin e...

Më: 19 maj 2020 Në ora: 23:52
Fitim Haziri

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, i ka reaguar deputetes së AAK-së, Albena Reshitaj, e cila hodhi akuza të rënda ndaj ministrisë së Shëndetësisë, për menaxhimin siç tha ajo të dobët të pandemisë.

Deputeti Haziri, në një shkrim në Facebook, ka përmendur një studim të bërë nga Universiteti i Harvardit, që e rendit Kosovën ndër 10 shtetet me menaxhimin më të mirë të pandemisë.

Tutje Haziri, thotë se këtë fakt e ka përmendur Naser Ramadani, por jo edhe Albena Reshitaj.

Deputeti Haziri, ka falenderuar qytetarët për kujdësin gjatë kësaj kohe dhe Ministrinë e Shëndetësisë për menaxhimin e pandemisë.

Shkrimi i plotë nga deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat