Riatdhesimi, Pacolli mbron qeverinë - Bota Sot
Riatdhesimi, Pacolli mbron qeverinë

Aktuale

Riatdhesimi, Pacolli mbron qeverinë

Më: 22 maj 2020 Në ora: 21:05
Fitore Pacolli

Me tone të ashpra kaloi debati ndërmjet përfaqësueses së Vetëvendosjes dhe partive tjera në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë.

Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu- Shoshi, deklaroi se në rastin e riatdhesimit ka ndodhur shkelja më e madhe e të drejtave të njeriut.

Por, akuzat nuk  i pranoi deputetja e VV-së, Fitore Pacolli, që thotë se riatdhesimi ka shkuar në përputhje me kapacitetet në vend.

Deri tash në Kosovë janë kthyer mbi 2500 qytetarë, në mënyrë të organizuar nga institucionet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat