Diskutohet promovimi i rolit të grave në ndërmjetësim dhe parandalimin e konflikteve - Bota Sot
Diskutohet promovimi i rolit të grave në ndërmjetësim dhe parandalimin e konflikteve

Aktuale

Diskutohet promovimi i rolit të grave në ndërmjetësim dhe parandalimin e konflikteve

Më: 27 maj 2020 Në ora: 18:14
Diskutimi

Ambasadori i Italisë në Prishtinë Nicola Orlando ka marrë pjesë në diskutimin virtual të anëtarëve të rinj nga Kosova në Rrjetin Mesdhetar të Grave Mesdhetare të themeluar nga Italia.

Në këtë takim, ku morën pjesë edhe ish-shefja e diplomacisë Edita Tahiri, Jeta Krasniqi nga KDI dhe Linda Gusia, sociologe, është diskutuar në lidhje me promovimin e rolit të grave në ndërmjetësim dhe parandalimin e konflikteve.

Ambasadori italian me këtë rast u ka dëshiruar fat të mbarë në punën e tyre të mëtutjeshme pjesëmarrësve të këtij takimi.

Image
Twitter
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat