Deputeti i Vetëvendosjes paralajmëron se çka mund të ndodh pas vendimit të Kushtetueses - Bota Sot
Deputeti i Vetëvendosjes paralajmëron se çka mund të ndodh pas vendimit të Kushtetueses

Aktuale

Deputeti i Vetëvendosjes paralajmëron se çka mund të ndodh pas vendimit të Kushtetueses

Nga: A. J Më: 28 maj 2020 Në ora: 23:22
Artan Abrashi

Deputeti i Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës Artan Abrashi përmes një postimi në facebook ka shprehur pakënaqësitë e tij në lidhje më vendimin e fundit të Gjykatës kushtetuese ku të drejtë i jep presidentit Thaçi.

Abrashi ka thënë se kjo është skandaloze dhe se kështu po pamundësohet ndryshimi, po betonohet krimi në institucione. Në vend të qytetarëve, pazargjitë të vendosin për Kosovën.

Postimi i plotë:

Skandaloze.

Të pamundësohet ndryshimi.

Të betonohet krimi në institucione.

Në vend të qytetarëve, pazargjitë të vendosin për Kosovën.

 

Vendimi skandaloz i GJK këtë e bënë normë. A duhet të pranohet terri i institucionalizuar?

Jo.

Asnjëherë! #VVazhdojmë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat