Këto janë fjalët e Shpejtim Bulliqit për vendimin e Gjykatës Kushtetuese - Bota Sot
Këto janë fjalët e Shpejtim Bulliqit për vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Aktuale

Këto janë fjalët e Shpejtim Bulliqit për vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Nga: G.B Më: 29 maj 2020 Në ora: 07:09
Shpejtim Bulliqi

Gjykata Kushtetuese ka vendosur në favor të dekretit të presidentit për mandatarin për formimin e Qeverisë.

Pas këtij vendimi ka reaguar edhe deputeti i VV-së, Shpejtim Bulliqi, përcjell Bota sot.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se vendimi prishë rendin juridik dhe kushtetues të vendit, si dhe shkelë mbi vullnetin e qytetarëve të shprehur me 6 tetor.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Vendim i cili prishë rendin juridik dhe kushtetues të vendit, si dhe shkelë mbi vullnetin e qytetarëve të shprehur me 6 Tetor!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat