Reagon Thaçi: Gjykata shkeli me dy këmbët Kushtetutën

Aktuale

Reagon Thaçi: Gjykata shkeli me dy këmbët Kushtetutën

Nga: A.M. Më: 29 maj 2020 Në ora: 08:38
Ilustrim

Profesori Isa Thaçi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila i jep të drejtë presidentit Hashim Thaçi për dekretin për mandatimin Avdullah Hotin si kandidat për kryeministër.

Ai në postimin e tij në Facebook, ka shkruar se Gjykata shkeli me dy këmbët Kushtetutën dhe vullnetin e popullit që votoi për ndryshime.

Postimi i plotë:

Gjykata shkeli me dy kembet Kushtetuten dhe vullnetin e popullit që votoi per ndryshime, per tu dhene perparesi te korruptuareve, nepotisteve, organizatoreve te krimit, aktereve qe e kane kap shtetin dhe atyre qe e kane qite ne treg Kosoven. Beje Zot mirë ne Kosoven e kapur e jo te lirë. I juaj mësuesi Isë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat