​Tragjedia në Artanë, vazhdojnë përpjekjet për nxjerrjen e trupave të pajetë nga miniera - Bota Sot
​Tragjedia në Artanë, vazhdojnë përpjekjet për nxjerrjen e trupave të pajetë nga miniera

Aktuale

​Tragjedia në Artanë, vazhdojnë përpjekjet për nxjerrjen e trupave të pajetë nga miniera

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 21:31
Pamje nga vendi i ngjarjes

Dy minatorët e Artanës që humbën jetën si pasojë e shembjes në minierë, ende nuk janë nxjerrë jashtë.

Për shkak të shembjes së një guri të madh, ekipi i kërkim-shpëtimit e ka të vështirë nxjerrjen e trupave të pajetë ani pse ata shihen.

Media merr vesh se përpjekja për t’i nxjerrë dy viktimat tani do të bëhet duke minuar një shkëmb masiv dhe pritet që e gjithë puna të përfundojë sonte në orët e vona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat