Ministrat e LDK-së bojkotojnë mbledhjen e Qeverisë Kurti - Bota Sot
Ministrat e LDK-së bojkotojnë mbledhjen e Qeverisë Kurti

Aktuale

Ministrat e LDK-së bojkotojnë mbledhjen e Qeverisë Kurti

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 10:22
Glauk Konjufca

Në sallën e mbledhjeve të qeverisë tashmë kanë mbërritur ministrat në detyrë nga Lëvizja Vetëvendosje.

Deri me tani nuk është parë ndonjë ministër nga radhët e LDK-së të ketë hyrë në sallën e mbledhjes.

Ndërkohë, e pranishme është edhe ministrja në detyrë e Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Emilia Rexhepi.

Kjo mbledhje e qeverisë në detyrë po mbahet një orë para se në Kuvendin e Kosovës të votohet Qeveria Hoti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat