Haki Rugova thotë se i kanë numrat: Sot do ta kemi qeverinë Hoti - Bota Sot
Haki Rugova thotë se i kanë numrat: Sot do ta kemi qeverinë Hoti

Aktuale

Haki Rugova thotë se i kanë numrat: Sot do ta kemi qeverinë Hoti

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 10:53
Haki Rugova

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Haki Rugova është shprehur i bindur se sot në Kuvendin e Kosovës do të votohet Qeveria Hoti.

Rugova në një prononcim për Telegrafin ka thënë se i kanë numrat për formimin e Qeverisë.

 “Unë e di që janë numrat, e di që do të mbahet seanca dhe e di që do të zgjidhet qeveria. Këto janë informacionet që i kam unë, dhe jam i bindur që sot do të formohet Qeveria”, ka thënë Rugova.

Ndryshe dje pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, ky subjekt bëri të ditur emrat e ministrave nga kjo parti.

Kryesia e LDK-së vendosi që Driton Selmanaj të jetë zëvendëskryeministër, Hykmete Bajrami të kalojë në Ministrinë e Financave, Anton Quni do të mbetet në Ministrinë e Mbrojtjes, Vlora Dumoshi po ashtu do të jetë në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Agim Veliu do të kthehet në Ministrinë e Punëve të Brendshme, Arban Abrashi në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit, Armend Zemaj në Ministrinë e Shëndetësisë dhe Besian Mustafa do të mbetet në Ministrinë e Bujqësisë.

Seanca për votimin e Qeverisë së re pritet të nis në orën 11:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat