Gjuriq: Lista Serbe mbrojtëse dhe simbol i shtetit serb në Kosovë - Bota Sot
Gjuriq: Lista Serbe mbrojtëse dhe simbol i shtetit serb në Kosovë

Aktuale

Gjuriq: Lista Serbe mbrojtëse dhe simbol i shtetit serb në Kosovë

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 23:43
Marko Gjuriq

Lista Serbe do të vazhdojë të jetë “mbrojtëse dhe simbol i pranisë së Serbisë” në Kosovë.

Kështu ka thënë të mërkurën Marko Gjuriq, drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.

Duke komentuar zgjedhjen e Qeverisë së re të Kosovës, Gjuriq ka thënë se Beogradi pret që Qeveria e kryeministrit Avdullah Hoti “t’u japë fundë presioneve, taksave dhe bllokadave”, raporton agjencia e lajmeve “FoNet”.

Lista Serbe është bërë pjesë e qeverisë së re të Kosovës, të mërkurën. Kreu i këtij subjekti, Goran Rakiq, është zgjedhur zëvendëskryeministër i Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat