Andi Bushati për qeverinë e re: Mbahet në këmbë nga lista Serbe, pikërisht kur duhet nënshkruar marrëveshja me Serbinë

Aktuale

Andi Bushati për qeverinë e re: Mbahet në këmbë nga lista Serbe, pikërisht kur duhet nënshkruar marrëveshja me Serbinë

Nga: G.B Më: 4 qershor 2020 Në ora: 06:46
Andi Bushati

Analisti politik nga Shqipëria, Andi Bushati, ka komentuar votimin e Qeverisë së re në Kuvend.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se është skemë perfekte nga Thaçi, derisa u rrëzua një qeveri e dalë nga zgjedhjet, për ta zëvendësuar me një tjetër që mbahet në këmbë nga Lista Serbe, përcjell Bota sot.

"Dhe kjo pikërisht kur duhet nënshkruar marrëveshja me Serbinë", ka shkruar Bushati.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Nuk duhet shume zgjuarsi per te kuptuar se perse rrezohet nje qeveri e dale nga zgjedhjet, per tu zevendesuar nga nje tjeter qe mbahet ne kembe nga lista serbe. Pikerisht kur duhet nenshkruar marreveshja le Serbine. Bravo Thaçi, skeme perfekte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat